ZIEMIA ŚWIĘTA
Dodane przez Ks_Grzegorz dnia 30 wrzesień 2018 00:00
ZIEMIA ŚWIĘTA
Tel Awiw - Hajfa - Tabgha – Kafarnaum - Góra Tabor – Kana Galilejska – Nazaret - Jerycho – Morze Martwe – Góra Oliwna – Góra Syjon – Betlejem - Ein Karem - Jerozolima
PIELGRZYMKA 9 - DNIOWA
Termin: 9-17.02.2019r.
Dzień 1/2. WARSZAWA - TEL AWIW 
 Wyjazd uczestników do Warszawy o godz. 17.00 (transport płatny dodatkowo; koszt uzależniony od liczby osób). Zbiórka na lotniku w Chopina o godz. 21.00. Odprawa biletowo - paszportowa i lot do Tel Awiwu. Wylot o 22.50. O 3.35 przylot na lotnisko Ben Guriona. 
Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei. Zatrzymanie się przy wykopaliskach z pozostałościami forum, amfiteatru, hipodromu i herodiańskiego akweduktu. Przejazd do Hajfy. Zwiedzanie Góry Karmel z kościołem Stella Maris.
Wczesnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3. TABGHA - KAFARNAUM - YARDENIT – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW
Śniadanie. Wizyta w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca cudownego rozmnożenia chleba. Odwiedzenie kościoła Rozmnożenia.
Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum.
Dalej - Góra Błogosławieństw. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Lśniące szmaragdowo jezioro jest jednym z najbardziej malowniczych w Izraelu. Lustro wody znajduje się 210 m. poniżej poziomu Morza Śródziemnego. 
Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 4. GÓRA TABOR - KANA GALILEJSKA - NAZARET 
Śniadanie. Wjazd na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Zwiedzanie kościoła. Dalej - Kana Galilejska miejsce pierwszego cudu Pana Jezusa. Zwiedzanie kościoła Franciszkanów. Przejazd do Nazaretu. Odwiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Ponadto - kościół św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 5. JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd trasą widokową wzdłuż granicy z Jordanią, gdzie rzeka Jordan stanowi naturalną granicę z Izraelem. Zatrzymanie się w miejscu chrztu Pana Jezusa. Przejazd do Jerycho. Uświadczenie Góry Kuszenia oraz drzewa sykomory. Dalej - Morze Martwe, najniżej położone miejsce na świecie. Czas wolny na odpoczynek i kąpiel. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 6. JEROZOLIMA GÓRA OLIWNA - GÓRA SYJON - 
Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej z panoramą Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, kościoła klasztornego Dominus Flevit, Cmentarz Żydowski, Bazylika Agonii (zwana także kościołem Wszystkich Narodów). Ogród Oliwny – Getsemani. 
Przejazd na Górę Syjon: kościół Zaśnięcia NMP. Na wschodnim zboczu góry stoi kościół św. Piotra "In Galicantu", czyli "w miejscu gdzie piał kogut", a apostoł Piotr trzy razy zaprał się Jezusa. Dalej - Wieczernik - miejsce ostatniej wieczerzy oraz przejście pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7. BETLEJEM - EIN KAREM 
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana nad Grotą Narodzenia i Grotą Żłóbka. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Zwiedzanie kościoła w kształcie namiotu oraz grot, w których według tradycji mieszkali pasterze. 
Dalej - wizyta w Ein Karem z uświadczeniem franciszkańskiego kościoła Nawiedzenia. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8. JEROZOLIMA 
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy, miasta trzech największych monoteistycznych religii świata. Przejście "Via Dolorosa" - ciągiem wąskich uliczek i umieszczonych przy nich stacjach Męki Pańskiej do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny. 
Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 9. JEROZOLIMA – TEL AVIV - WARSZAWA
Śniadanie (suchy prowiant). Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo - paszportowa. Wylot do Warszawy o godz. 11.25. Przybycie do Polski o 14.25. Przejazd do parafii. Zakończenie pielgrzymki ok. 17.00.
Koszt: 2900zł+300 USD
ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2,3- osobowe z łazienką – 7 noclegów
Transport: podczas całego pobytu do dyspozycji grupy będzie luksusowy, klimatyzowany autokar
Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot, przewodnicy miejscowi oraz kapłan;
Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków;
Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji; obfite posiłki w formie bufetu;
Bilety wstępu: wszystkie wejścia zgodnie z programem wliczone są w cenę;
Napiwki: zwyczajowo uiszcza się drobne kwoty dla obsługi hotelowej, przewodnikowa, kierowcy,
za pomoc przy pakowaniu bagażu, itp.; na cały pobyt – 60 USD.
Opłaty lotniskowe oraz wszystkie podatki: wliczone w cenę. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
zapisy p. Justyna 604211571