Betania

Betania to według zapisu Ewangelii wioska leżąca niedaleko Jerozolimy. Tam Pan Jezus zaprzyjaźnił się z rodziną, w której była Maria, Marta i Łazarz – rodzeństwo, które bardzo Go pokochało. Wśród nich Jezus odpoczywał. Maria siadała u stóp Pana i wsłuchiwała się w Jego słowa. Ona obrała tę lepszą cząstkę. Marta zabiegana, zakrzątana, ciągle w ruchu – bliska jest sercom matek. Pan Jezus darzył taką samą miłością obie siostry. Kochał też bardzo Łazarza, którego po śmierci wskrzesił przez wzgląd na wiarę Marty i Marii.

„Betania” to małe modlitewne grupy domowe 4-6 osobowe, które spotykają się w domach w każdy czwartek od godziny 20.00 do 21.00. Jest to Święta Godzina, w której nawiązujemy do objawień Serca Pana Jezusa Św. Marii Małgorzacie Alacoque. W objawieniach tych Pan Jezus prosił o podejmowanie modlitwy wynagradzającej za brak miłości. W modlitwie nawiązujemy również do objawień w Fatimie, w których Serce Niepokalanej Matki złączone jest z Sercem Jezusa. Podejmujemy modlitwę zadośćczyniącą za grzechy popełnione w rodzinach. Zwracamy się do Serca Pana Jezusa i Serca Maryi o błogosławieństwo i łaski dla rodzin.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18.00 spotykamy się wszyscy razem na Eucharystii w kościele św. Stanisława B.M., a po Mszy prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu.

Modlitewna grupa „Betania” powstała 19 marca 1992r. w uroczystość Św. Józefa. Łącznie we wszystkich grupach na terenie naszego miasta modli się około 50 osób. Naszym opiekunem jest ksiądz Proboszcz Grzegorz Gołąb.

Close Menu