II niedziela Wielkiego Postu 8 marca 2020 roku

w niedzilę za tydzień odwiedzi nas Biskup Andrzej F. Dziuba; Św. Jan Paweł II w posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Pastores gregis podkreślił znaczenie wizyty pasterskiej, nazywając ją „autentycznym czasem łaski i szczególnego, a nawet jedynego w swoim rodzaju momentu w zakresie spotkania i dialogu Biskupa z wiernymi”. Wizytację rozpoczniemy powitaniem pod Krzyżem w Podtrzcianie o godzinie 6.30 przez mieszkańców i ks. Piotra, około godziny 7 przywitamy Biskupa w drzwiach kościoła przez parafian i proboszcza, sprawozdania po mszy o 7 wspólnota porannego różańca i tradycyjne koła św. Maksymiliana, św. Stanisława, Matki Bożej Licheńskiej i Matki Bożej Częstochowskiej; Betanii, kół Matki Bożej Szensztackiej, sprawozdania po mszy o 9 rada duszpastersko-ekonomiczna, Muzeum Historyczne Skierniewic, TPS, Caritas i biblioteka, kluby seniora, Wspólna Troska, Hospicjum, Gość Niedzielny, radio „Victoria” Civitas Chrystina, sprawozdania po mszy 10.30 ministranci, lektorzy,PZŁ,LD,Ruch Światłó-Życie, Diakonia modlitwy, Wieczernik, Charis, schola młodzieżowa, sprawozdania po mszy o 12 schola dziecięca, bielanki, Centrum dla Życia i Rodziny, sprawozdania po mszy o 13  Wdowy konsekrowane, Sychar, Poradnia Życia Rodzinnego, Bractwo św. Stanisława, słowo Prezydenta Skierniewic Krzysztofa Jażdżyka i przekazanie sprawozdań ze współpracy z jednostkami miejskimi -radio RSC; konkurs „8 wspaniałych”, CEKiS, Stowarzyszenie „Żelazny Orzeł’ zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarz miejski o 15.30 razem z Biskupem odmówimy modlitwy za zmarłych; po mszy o 17 będzie specjalne  Biskupie błogosławieństo małych dzieci-zapraszamy nie tylko dzieci komunijne; sprawozdania po mszy o 18 Domowy Kościół, diakonia Życia , Stowarzyszenie „Dar Życia” koła różańcowe rodziców za dzieci, warsztaty 12 kroków ku pełni Życia Wreszcie Żyć z przekazaniem sprawozdań: od Zespołu Prowadzących Warsztaty „Wreszcie żyć 12 kroków ku pałni życia „ przy Palllotyńskim Centrum Pomocy Duchowej w Warszawie, od Zespołu Formacji Permanentnej z Kurii Biskupiej Diecezji Warszawskiej Praskiej, z Fundacji „Pasja Życia”. Sprawozdania będą przygotowane na okolicznościowym papierz w zakrystii, osoby przedstwaijące sprawozdanie pobierają je z zakrystii i po odczytaniu przekazują Biskupowi.  

2 witamy panią dr Krystynę Zając propagatorkę kultu św. Joanny Beretty Molla i prosimy o świadectwo na Jej temat, przed kościołem będziemy mogli zaopatrzeć się w pamiątki po świętej i wesprzeć jej posługę. Taki nasz dzień kobiet:) 

3 zachęcamy do lektury prasy katolickie, za tydzień będzie kwestował Caritas, prosimy o zapisy na pielgrzymkę do Rosji i potwierdzenie zaliczką. w najbliższą sobotę zapraszamy na VII Dziecezjalny Dzień Kobiet -szczegóły w gablocie.

4 Wspólnota „ Sychar” w dniach 13-15 marca, organizuje warsztaty „Przebaczenie-droga do wolności”. Rozpoczynamy Mszą Świętą w piątek o godzinie 18:00, będziemy kontynuować w sobotę i niedzielę. Serdecznie zapraszamy, u Pana Mirka jest kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację. Natomiast w niedzielę 22 marca na wszystkich Mszach Świętych swoje świadectwo będzie głosił Sebastian Stelmach członek wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” z Żor.

5 zachęcamy do Ekstrymalnej Drogi Krzyżowe-plakat w gablocie; 21 marca ruch szensztacki zaprasza nas na adorację i czuwanie na jasnej Górze wyjazd z parkingu przy Przychodni Zdrowia Kopernik o 16 zapisy u pana Mirosława.

6 nasz parafialny Dzień Świętości Życia będzie w sobotę 28 marca -zapraszamy na Sympozjum „Dar Życia” i Marsz dla Życia i Rodziny-szczegóły wkrótce.

 

Close Menu