III niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2020 roku

1 dziś trzecia Niedziela Wielkanocna, od 12 lat nazwana Niedzielą Biblijną ma nas zachęcić do lektury Pisma Świętego, jak wspominał Roman Brandstaetter „Będziesz Biblię nieustannie czytał – powiedział do mnie dziadek. Będziesz ją kochał więcej niż rodziców. Więcej niż mnie, nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi.”

2 w tym tygodniu; we wtorek wspomnienie św. Joanny Beretty Mola -przez cały dzień zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w tabernakulum jako wynagradzanie za grzech aborcji; w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; w piątek spowiedź od 6.30 i od 16 o 15 msza o Miłosierdziu Bożym i adoracja o 18 msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa; w sobotę liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, msze o 7 i 18, w sobotę o 19 Wieczernik, w niedzielę adoracja po mszy rannej. Zachęcamy do uczestnictwa w życiu sakramentalnym i modlitewnym wspólnoty parafialnej i prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa.

3 w piątek rozpoczyna się miesiąc maj-prosimy zadbać o kapliczki w swojej okolicy. Nabożeństwa majowe w kościele po mszy wieczornej.

4 wobec złagodzonych restrykcji dotyczących ilości osób na mszy ograniczamy transmisje nabożeństw na naszej stronie parafialnej. Będą bezpośrednio transmitowane tylko msze niedzielne. Przypominamy, że wszystkie zamawiane intencje są odprawiane w wyznaczanych dniach i godzinach w naszym kościele.

5 w ramach nowenny przed Uroczystością Odpustową Świętego Stanisława, miesiąc kwiecień jest poświęcony wyzwoleniu i przeżywaniu Tajemnicy Paschalnej Jezusa Chrystusa; zachęcamy do wysłuchania świadectw osób z Warsztatów „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”, które są zamieszczone na naszej stronie internetowej.

6zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Powierzamy Was wszystkich Miłosierdziu Bożemu

Close Menu