IV niedziela wielkanocna Niedziela Dobrego Pasterza 3 maja 2020 r

1 dziś rocznica konstytucji 3 maja i święto Matki Bożej Królowej Polski, bądżmy wdzięczni Bogo za wstawiennictwo naszej Matki i Królowej, bądźmy wdzięczni też za historię naszego Narodu i módlmy się w intencji Ojczyzny. 

2 dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. 

3 trwamy w przeżywaniu jubileuszu 300 lecia naszego kościoła, przypominamy o możliwości zyskiwania Odpustu Zupełnego na mocy dekretu Papieża Franciszka. 

4 w tym tygodniu; w poniedziałek wspomnienie św. Floriana -patrona strażaków, w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

5 w piątek Uroczystość Św. Stanisława BMgłównego Patrona Polski i naszej parafii. Z powodu narzuconych ograniczeń uroczystości będą miały wymiar liturgiczny. Zapraszamy do udziału we mszach i nabożeństwie o 19.30 w wybrany sposób. 

6 uroczystości I komunii świętych zostały przeniesione na 30 sierpnia i 6 września, drugi dzień wizytacji Biskupa Andrzeja został przeniesiony na 22 października i jeżeli będą takie możliwości wtedy też będzie bierzmowanie. 

7 przypominamy, że zamawiane intencję są odprawiana zgodnie z wyznaczonym terminem, prosimy o dopełnienie zobowiązań związanych z zamówionymi intencjami w minionych miesiącach. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

8 bardzo dziękujemy za wsparcie modlitwene jakim otaczacie parafię i duszpasterzy, dziękujemy za dobre słowo i pomoc. Bóg zapłać też za składane ofiary i te tu w kościele i te przekazywane na konto parafialne. 

Close Menu