UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020 roku

1 Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primasz 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.

2 w tym tygodniu kończy się rok liturgiczny, również dla naszej wspólnoty kończy się czas Roku Świętego Jubileuszu 300 lecia naszego Sanktuarium. Pomyślmy jak ten czas zaznaczył się w naszym życiu, jakie szczególne doświadczenie wiary przeżyliśmy, co nowego dowiedzieliśmy się o Bogu i sobie? Zostało jeszcze 8 dni do przeżycia łaski Odpusty Jubileuszowego. 

3 za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent i na mszy o 18 Biskup Andrzej Dziuba zamknie Porta Sancta. 

4 młodzież która z różnych względów nie przystąpiła z gurpą do sakramentu bierzmowania 22.10 jutro ma spotkanie z ks. Piotrem na mszy o 18. 

5 zachęcamy do lektury prasy katolickiej, mamy kalendarze AD2020, świece wigilijne i ewangeliarze. W najbliższy piątek o 18 msza wypomnikowa-zapraszamy. 

Close Menu