UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA XXXIV niedziela zwykła 20 listopada 2022 roku.

Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją; Przyjdź królestwo Twoje!

1 w tym tygodniu; jutro wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek wspomnienie świętej Cecylii dziewicy i męczennicy a w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lanc i Towarzyszy z Wietnamu- zapraszamy na msze o 7 i 18; za tydzień I niedziela adwentu i początek roku kościelnego. 

2 zapraszamy młodzież klas ponadpodstawowych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkania formacyjne jutro w poniedziałek o 18.30 natomiast młodzież z klas VIII za tydzień we wtorek o godzinie 18.30; spotkania prowadzi ksiądz Piotr.

3 w sobotę zapraszamy na msze o 18 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach tegorocznych.

4 wraz z początkiem grudnia wyruszymy po dwóch latach na wizytację duszpasterską -kolędę- poprzedzać nas będą ministranci informujący o wizycie, kolędować będziemy wraz z księdzem Piotrem;

1 grudnia od godz. 16 ul. Konopnickiej 1,3, i 3A,

2 grudnia od godz. 18 ul. Konopnickiej 7

3 grudnia od godz. 11 ul. Konopnickiej domki i 3B.

5 dziś kwestuje nasza Caritas, zachęcamy do lektury prasy katolickiej, mamy kalendarze na rok 2022; w zimowe ferie (21 do 28 stycznia 2023 r) chcemy zorganizować wyjazd dla dzieci i młodzieży do Zębu k. Zakopanego, organizatorem jest ks. Piotr i u niego są szczegółowe informacje; w pierwszej kolejności zapraszamy ministrantów, bielanki i scholę.

Close Menu