Uroczystość Trójcy Przenajświętszej niedziela 7 czerwca 2020 roku

1 dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty; mały traktat o Trójcy Świętej zanjdujemy w dzisiejszej prefacji, „Ty z jednorodzonym Synem Twoim i Duchem Świętym  jednym jesteś Bogiem, jednym jesteś Panem; nie przez jedność osoby,  lecz przez to, że Trójca ma jedną naturę. W cokolwiek bowiem dzięki Twemu objawieniu wierzymy o Twojej chwale, to samo bez żadnej różnicy myślimy o Twoim Synu i o Duchu Świętym. Tak iż wyznając prawdziwe i wiekuiste Bóstwo  wielbimy odrębność Osób, Jedność w istocie i równość w majestacie.”

2 w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej-Boże Ciało- msze o 7,9,10.30, 11.30 – po mszy udamy się z procesją do Krzyża na ul. Rawskiej i tam dopełnimy Uroczystości Bożego Ciała i o 18 zapraszamy ministrantów, lektorów, bractwo, bielanki i wszystkie inne grupy parafialne do udziału o przygotowanie ołtarza prosimy Krąg Domowego Kościoła prowadzony przez Martę i Macieja. 

3 zapraszamy na spotkania formacyjne poszczególnych grup parafialnych, ministrantów, lektorów, oazy, kół różańcowyc,  Domowego Kościoła, Sychar i innych w każdy czwartek po mszy wieczornej są spotkania dla narzeczonych, poradnia Życia Rodzinnego otwarta w każdy wtorek od 17 do 19 a w pierwszy i trzeci wtorek od 19 spotkanie z prawnikiem.

4 rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 8.06 na godzinę 19 w kościele, obecność obowiązkowa. 

5 w sobotę kolejny etap pielgrzymek rowerowych – 300 km rowerem ze św. Stanisławem B.M.z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Trasa pielgrzymki prowadzi do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach ok 65 km; zbiórka w sobotę o godzinie 9 na ul. Rataja przy Straży Pożarnej prosimy zabrać ze sobą kamizelkę, jedzenie i picie oraz sprawny rower; odpoczynki będą co 10 km; opiekę sprawuje ks. Piotr i on też udziela szczegółowych informacji. Następne etapy to ; 20.06 kościół św. Stanisława BM w Garłowie ok 60 km i 27.06 do Łowicza ok 50 km

6 w sobotę 20 czerwca o 19 chcemy zorganizować spotkanie modlitewne i ewangelizacyjne rozsyłające nas na wakacje-serdecznie zapraszamy. Natomiast w niedzielę 21 czerwca będziemy święcić pojazdy przed okresem urlopowym. 

7 zachęcamy do lektury prasy katolickiej, przypominamy o czerwcowym rozkładzie mszy niedzielnych 7,9,10.30,12,13 i 18. 

Close Menu