Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 maja 2020 r

Wniebowstąpienie jest dniem królewskiej intronizacji Chrystusa, tryumfem, jaki przygotowuje swojemu Synowi Bóg Ojciec. Jest również zadatkiem i gwarancją wywyższenia, wyniesienia do chwały natury ludzkiej. Nasza wiara i nadzieja chrześcijańska zostają dzisiaj umocnione i utwierdzone, bowiem jesteśmy zaproszeni nie tylko do tego, by rozważać własną małość, słabość i ubóstwo, ale także ową przemianę wspanialszą aniżeli samo dzieło stworzenia, „przemianę”, której Chrystus w nas dokonuje wówczas, kiedy jesteśmy z Nim zjednoczeni dzięki łasce i sakramentom.

2 trwamy w nowennie przed niedzielą Zesłania Ducha Świętego; zapraszamy na nabożeństwo Wigilii Uroczystości w sobotę o godz. 19-czuwanie modlitwene i msza święta. 

3 w tym tygodniu we wtorek wspomnienie świętego Filipa Neri i 57 rocznica święceń kapłańskich ks. Stanisława, w piątek wspomnienie świętej Urszuli Leduchowskiej i 10 rocznica święceń kapłańskich ks. Piotra zapraszamy do modlitwy.

4 trwamy w przeżywaniu jubileuszu 300 lecia naszego kościoła, przypominamy o możliwości zyskiwania Odpustu Zupełnego na mocy dekretu Papieża Franciszka.

5 w sobotę rozpoczynamy miesiąc pielgrzymek rowerowych – 300 km rowerem ze św. Stanisławem B.M.z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pierwsza trasa pielgrzymki prowadzi do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach – ok 60 km, zbiórka w sobotę o godzinie 10 na ul. Rataja przy Straży Pożarnej prosimy zabrać ze sobą kamizelkę, jedzenie i picie oraz sprawny rower; odpoczynki będą co 10 km; opiekę sprawuje ks. Piotr i on też udziela szczególowych informacji.

6 zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Close Menu