Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022 roku

Pięćdziesiątnica, dzień Zesłania Ducha Świętego jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Duch Święty – Nowe Życie w Chrystusie – był celem całej działalności Chrystusa. Zgodnie z obietnicą, po wywyższeniu Chrystusa na drzewie krzyża, gdy dostęp do Ojca został otwarty, a dziecięctwo Boże stało się rzeczywistością, posłany zostaje Duch Ojca i Syna, by prowadził dalej dzieło Jezusa.

1 dziś przeżywamy rocznicę komunii świętej naszych dzieci i w ten sposób dopełniamy radosnego czasu komunijnego. Zachęcamy do pełnego udziały we mszy świętej i uczenie tego przezywania bliskich.

2 w tym tygodniu; jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie świętej Jadwigi Królowej,w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie świętego Barnaby Apostoła -zapraszamy na msze o 7 i 18, za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

3 rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe, dziękujemy za odnowienie kapliczek i nabożeństwa majowe; w miesiącu czerwcu nie ma mszy o 17 w niedziele. 

4 wracamy do wspólnej ogólnomiejskiej procesji Bożego Ciała -szczegóły podamy za tydzień.

5 święcenie pojazdów przed rozpoczęciem wakacji w niedzielę 19 czerwca.

6 zachęcamy do lektury prasy katolickiej i prosimy o dokonywanie pozostałych wpłat na wyjazd dzieci i młodzieży z księdzem Piotrem.

Close Menu