Uroczystość Zesłania Ducha Świętego niedziela 30 maja 2020 roku

1 Kościół przypomina, że Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Duch Święty – Nowe Życie w Chrystusie – był celem całej działalności Chrystusa. Zgodnie z obietnicą, po wywyższeniu Chrystusa na drzewie krzyża, gdy dostęp do Ojca został otwarty, a dziecięctwo Boże stało się rzeczywistością, posłany zostaje Duch Ojca i Syna, by prowadził dalej dzieło Jezusa.

2 w tym tygodniu; jutro święto Matki Bożej Matki Kościoła – Patronki Ruchu Światło-Życie, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana zapraszamy do udziału w nabożeństwach pierwszego czwartku, piątku i soboty. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe po mszy wieczornej. W sobotę o 19 wieczernik, będzie nam towarzyszyć o. Franciszek Blachnicki -zapraszamy wszystkich związanych z oazą i wszystkic innych. 

3 zapraszamy na spotkania formacyjne poszczególnych grup parafialnych, ministrantów, lektorów, oazy, kół różańcowych – w środę o 18 msza i po mszy spotkanie dla rodziców różańcowych- Domowego Kościoła, Sychar, Betanii, katechetów, w każdy czwartek po mszy wieczornej są spotkania dla narzeczonych, poradnia Życia Rodzinnego otwarta w każdy wtorek od 19 a w pierwszy i trzeci wtorek spotkanie z prawnikiem.

4 rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 8.06 na godzinę 19 w kościele, obecność obowiązkowa. 

5 rocznica I komunii świętej w najbliższą niedzielę o 13 zapraszamy dzieci do spowiedzi w piątek od 16, a spotkanie organizacyjne będzie w sobotę o 9.30 w kościele. 

6 w sobotę kolejny etap pielgrzymek rowerowych – 300 km rowerem ze św. Stanisławem B.M.z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Trasa pielgrzymki prowadzi do Sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie – ok 80 km, zbiórka w sobotę o godzinie 9 na ul. Rataja przy Straży Pożarnej prosimy zabrać ze sobą kamizelkę, jedzenie i picie oraz sprawny rower; odpoczynki będą co 10 km; opiekę sprawuje ks. Piotr i on też udziela szczegółowych informacji. Następne etapy to ; 13.06 Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych ok 65 km; 20.06 kościół św. Stanisława BM w Garłowie ok 60 km i 27.06 do Łowicza ok 50 km

7 zachęcamy do lektury prasy katolickiej, ograniczamy transmisje mszy z kościoła, Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywali wewnątrz naszej wspolnoty, szczegóły za tydzień w ogłoszeniach.

8 w czerwcu msze niedzielne są o 7,9,10.30,12,13 i 18

Close Menu