X niedziela zwykła 6 czerwca 2021 roku

1 w ostatnich tygodniach bardzo ożyło nasze życie eucharystyczne, dzieci komunijne wraz z rodzicami w pełni uczestniczyły we mszy świętej, potem przezywaliśmy białe tygodnie, w czwartek była uroczystość Bożego Ciała, przez najbliższe niedziele o bliskości Boga w komunii świętej zaświadczą dzieci rocznicowe. Niech te zewnętrzne znaki będą przypomnieniem, że Bóg jest Obecny i Żywy dla każdego z nas. Zapraszamy do udziału we mszach świętych i nabożeństwach czerwcowych, do praktykowania sakramentu pokuty i odnowienie własnej relacji z Jezusem Chrystusem. 

2 dziękujemy wszystkich, którzy pomogli w przeprowadzeniu tych Eucharystycznych Uroczystości; księżą, panom Organiście i Kościelnemu, Wdową konsekrowanym, Katechetom, grupą różańcowych i modlitewnym, Wieczernikowi, ministrantom, lektorom, bielankom, Bractwu Świętego Stanisława, Oazie, Domowemu Kościołowi, Betania, Sychar, Caritas, Poradnią, Rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i wszystkim wam zaangażowanym w życie wspólnoty parafialnej świętego Stanisława BM. 

3 w tym tygodniu; we wtorek wspomnienie świętej Jadwigi, Królowej; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na msze o 7 i 18.

4 w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków-procesja będzie po cmentarzu tak jak w ubiegłym roku. Prosimy Koła Różańcowe o przygotowanie ołtarzy, szczegółowe informacje u pana Mirosława Kościelnego. 

5 jutro po mszy wieczornej o 18.30 zapraszamy na spotkanie przygotowawcze do sakramentu bierzmowania młodzież z klas ponadpodstawowych -grupa starsza. 

6 we wtorek o 18.30 zapraszamy na spotkanie informacyjne przed letnimi rekolekcjami oazowymi  młodzież  wraz z rodzicami.

7 zachęcamy do lektury prasy katolickiej; w niedzielę 20 czerwca będziemy święcili pojazdy przed wakacyjnym odpoczynkiem.  

Close Menu