XVII Sympozjum „Dar Życia”

Za nami XVII Sympozjum „Dar Życia”. Tegorocznemu Sympozjum przyświecało hasło Wierzę w Kościół Chrystusowy. Jak co roku, wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w naszym kościele, której przewodniczył o. Tomasz Samulnik OP, przybyły z Kijowa, stolicy ogarniętej wojną Ukrainy. W trakcie Eucharystii chętne osoby podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy goście udali się do kinoteatru „Polonez” na część wykładową. Spotkaniu przewodniczyli: ks. proboszcz Grzegorz Gołąb i Paweł Kwaśniak, prezes zarządu stowarzyszenia Dar Życia, koordynator Marszów dla Życia i Rodziny. Na początku list od prezydenta Skierniewic, Krzysztofa Jażdżyka odczytał przewodniczący Rady Miasta Skierniewice, Andrzej Melon.

Tegorocznym prelegentami byli: Michał Czerwiński, pedagog z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, który przedstawił pragnienia współczesnej młodzieży na podstawie badań przeprowadzonych przez IPZin; Teresa Kmieć, rodzona siostra Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki, zamordowanej na misjach w Boliwii, względem której toczy się proces beatyfikacyjny oraz dr Piotr Wołochowicz, który przedstawił biblijny obraz małżeństwa i rodziny.

Ponadto w czasie Sympozjum była możliwość spotkań przy stoiskach tematycznych takich jak: Różaniec Rodziców, Fundacja Proeduro, Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Była także możliwość zakupu książek zarówno autorstwa prelegentów jaki i innych.

Zwieńczeniem tegorocznego Sympozjum był pokaz filmu „Opiekun”.

Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za to, że pozwolił nam się po raz kolejny spotkać i ubogacić mądrością i wiedzą płynącą zarówno z ambony jak i mównicy. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim organizatorom, partnerom i gościom.

 

Foto: Magdalena Gorożankin (Gość Niedzielny), Piotr Miklaszewski (Radio Victoria), Aleksandra Marat (czarno-białe zdjęcia z Eucharystii)

 

Close Menu