XXV niedziela zwykła 19 września 2021 roku

1 jesteśmy wdzięczni za dar beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, nasza parafia poczyniła kroki aby sprowadzić relikwie Błogosławionego Prymasa do Skierniewic. W dniach od 1 do 17 października odbędzie się XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście w całości poświęcony tym beatyfikacją. Punktem kulminacyjnym będzie wprowadzenie relikwii do naszego sanktuarium. prosimy o śledzenie ogłoszeń i zarezerwowanie sobie czasu. Od piątku w kinie Polonez jest dostępny film o Stefanie Kardynale Wyszyńskim i Elżbiecie Róży Czackiej Błogosławionych pt ” Wyszyński zemsta czy przebaczenie” zachęcany do obejrzenia. 

2 w tym tygodniu; w poniedziałek wspomnienie świętego Andrzeja Kim Teogon i Towarzyszy męczenników koreańskich; we wtorek święto świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w czwartek wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietralciny – zapraszamy na 7 i 18.

3 zapisy dzieci do komunii świętej prowadzimy w niedziele września począwszy od dzisiejszej po mszy o 17 tylko w kościele i tylko dzieci z naszej parafii. 

4 zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dziś po mszy kwestuje nasz Caritas- chcemy pomóc w zorganizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci. 

5 zapraszamy na spotkania formacyjne wszystkie grupy i wspólnoty parafialne. a szczególnie zapraszamy młodzież i dorosłych do nowo-zawiązanej wspólnoty modlitewnej we wtorek na msze o 18 i spotkanie po mszy. 

Close Menu