XXXIII niedziela zwykła 14 listopada 2021 roku

1 w tym tygodniu; w środę wspominamy świętą Elżbietę Węgierską a w sobotę świętego Rafała Kalinowskiego – zapraszamy na msze o 7 i 18; za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego. 

2 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkania formacyjne grupa … 15.11 grupa … 22.11, zaczynamy mszą o 18 i po mszy spotkanie.

3 dziś gościmy osoby z Jarosławskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, chcą prosić nas o włączenie się w ich projekt budowy żłobka Muszelka.

4 od jutra pan Andrzej organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego przyjmijmy go z życzliwością i wdzięcznością na progu swoich mieszkań i domów; przyjęcie opłatka niech będzie okazją do wsparcia go w posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej. 

5 rekolekcje adwentowe rozpoczną się w pierwszą niedzielę adwentu tzn 28 listopada i potrwają do środy 1 grudnia. Poprowadzi je ksiądz Andrei Keulich z Białorusi; prośminy o zarezerwowanie sobie czasu, szczegóły podamy za tydzień. 

6 zachęcamy do korzystania z biblioteki parafialnej i prosimy o zwrot wypożyczonych książek. Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka i kalendarze na rok 2022. Zapraszamy do kina na film „Nędzarz i Madame” o świętym Bracie Albercie.

7 trwamy w czasie wzmożonej modlitwy za zmarłych, zachęcamy do umieszczania bliskich w modlitwenej pamięci Kościoła przez zamawiane mszy świętej, wypominki oraz nawiedzanie cmentarzy. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustu za zmarłych.

Close Menu