Wykładowcy

Dr Danuta Piekarz – Italianistka i biblistka, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów oraz Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów. W latach 2008-2013 była konsultorką Papieskiej Rady ds. Świeckich. Współpracuje z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów.

Ks. dr Tomasz Bąk – urodził się w 1979 r. w Krakowie. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie w 2004 r. przyjął święcenia kapłańskie. Przez rok pracował jako wikariusz w parafii p. w. św. Stanisława w Jaśle. Od roku 2005 rozpoczął studia w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, które uwieńczył uzyskaniem licencjatu nauk biblijnych w roku 2009, a następnie (w 2011 r.) licencjatu nauk orientalnych. Trzy lata później obronił tytuł doktora nauk orientalnych uzyskany na Wydziale Orientalnym Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie. Od roku 2014 pracuje w Instytucie Nauk Biblijnych KUL na stanowisku adiunkta w Katedrze Filologii Biblijnej i Literatury Międzytestamentalnej.  Jego pozabiblijny obszar zainteresowań to głównie filologia i literatura języka koptyjskiego, a także pismo hieroglificzne.

Ks. dr hab. Krzysztof Napora SCJ (sercanin) – od roku 2012 pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Biblijnych KUL. Asystent przy katedrze Ksiąg historycznych i dydaktycznych. W latach 2002-2006 odbył studia specjalistyczne w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie uwieńczone zdobyciem stopnia licencjata nauk biblijnych. W latach 2003-2004 studiował w Rothberg International School Uniwersytetu Hebrajskiego w ramach programu „The Bible and Its World.” W latach 2007-2010 odbył studia doktoranckie w École biblique et archéologique française de Jérusalem (EBAF). Tam też przedstawił i publicznie obronił swą pracę doktorską pisaną pod kierunkiem prof. Krzysztofa Sonka OP, uzyskując tytuł doktora nauk biblijnych. Od roku 2012 zatrudniony na stanowisku asystenta katedry ksiąg historycznych i dydaktycznych w Instytucie Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po reorganizacji Instytutu jest asystentem w Katedrze filologii biblijnej i literatury międzytestamentalnej. Ponadto jest wykładowcą Starego Testamentu w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach. Jest członkiem Society of Biblical Literature, Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Teologicznego.

Dr Maria Miduch – doktor teologii biblijnej z zakresu judaistyki i hermeneutyki biblijnej (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), magister studiów bliskowschodnich Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Wykładowca zagadnień biblijnych w Wyższym Seminarium Duchownym Salezjanów a także w seminarium franciszkanów. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Close Menu