Chór parafialny „Credo et Canto”

Chór parafialny „CREDO ET CANTO” powstał w marcu 2003r. z inicjatywy księdza proboszcza i organisty  tutejszej parafii. Chór skupia w swym gronie śpiewaczym w większości parafian oraz osoby spoza naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkich nas łączy radość ze wspólnego śpiewania na chwałę Boga.

Próby odbywają się w środy po mszy św. wieczornej i trwają do 21.00. W okresie wakacyjnym my również wypoczywamy. Repertuar chóru zawiera w sobie pieśni na cały rok liturgiczny. Jest on systematycznie poszerzany o nowe utwory w większości opracowany na cztery głosy mieszane, w językach polskim i łacińskim.

Nasz zespół śpiewaków generalnie występuje w macierzystej parafii podczas liturgii mszy św. w okresach zwykłych, Bożego Narodzenia i Wielkanocnym, a także uczestniczy w wydarzeniach ważnych dla wspólnoty naszego kościoła.  Jak większość chórów borykamy się z problemem osób chętnych, aby zasilić nasze grono śpiewaków, ale żyjemy nadzieją, że kiedyś to się zmieni i ludzie zatęsknią za śpiewem jakim jest piękny śpiew chóralny.

Postępujemy zgodnie ze słowami psalmu: „Póki mego życia, chcę śpiewać Panu i grać mojemu Bogu, póki mi życia starczy” (Ps. 104, 33).

Opiekunem duchowym chóru, jest ks. Proboszcz Grzegorz Gołąb.

Close Menu