Schola dziecięca

Schola dziecięca  Pod Skrzydłami Anioła,  została  utworzona w październiku  2004 roku i liczy około czterdzieścioro   dzieci ze szkoły podstawowej. Są to osoby, które z radością przychodzą na sobotnie próby i niedzielne Msze Święte. Dzieci podczas niedzielnej Eucharystii dają dużą radość uczestniczących we Mszy dzieci jak i dorosłych co tylko motywuje nas do jeszcze lepszego działania.   Scholę od samego jej powstania prowadzi organista Pan Andrzej Lange a integralną częścią zespołu są także gitarzysta Pan Kamil Zwierz za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni, ponieważ swoją posługą pomaga nam jeszcze mocniej i radośniej wychwalać Boga. 

Dla scholi  czasami, organizowane są spotkania integracyjne pogłębiające naszą znajomość. 

Jak dotąd zdążyliśmy nauczyć bardzo wielu  pieśni i piosenek religijnych na cały rok liturgiczny . W dalszym ciągu uczymy się nowych i staramy się je udoskonalać. Jak do tej pory nigdy nie było problemu z dziećmi chętnymi do śpiewania, mimo sporej rotacji zawsze co roku dochodzi kilkanaście dzieci po pierwszej Komunii Świętej, po wcześniejszych przesłuchaniach. Próby odbywają się w soboty od w kościele św. Stanisława B.M. w Skierniewicach.

Dzieci z dużą radością występują podczas koncertów czy festynów parafialnych a także biorą udział w konkursach wokalnych. W 2013 roku SCHOLA  Pod Skrzydłami Anioła zdobyła nagrodę główną podczas Ogólnopolskiego Festiwalu kolęd i pastorałek w Niepokalanowie.

Chcemy śpiewem wychwalać Boga, który nam  błogosławi.

Opiekunem duchowym scholi, jest wikariusz ks. Piotr Rudnicki.

Close Menu