Caritas

Jezus Chrystus uzdalnia chrześcijan do miłości. Ta miłość bratnia, wspierająca, otwarcie na zgnębioną siostrę lub brata – to caritas.

Nasz Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” rozpoczął swoją posługę w 2001 roku. Obecnie działalność nasza przebiega w 3 podgrupach.

Pierwsza podgrupa liczy 4 osoby. Świadczy ona pomoc materialną najuboższym w naszej parafii. Kwestujemy przy kościele w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Codziennie natomiast jest możliwość złożenia darów materialnych. Uzyskane środki przekazujemy osobom potrzebującym w postaci bonów towarowych do zrealizowania we współpracującym z nami sklepie spożywczym. Prowadzimy też inne akcje charytatywne. Aktualizujemy nasze informacje poprzez wywiady. Przez ogłoszenia po niedzielnych Mszach św. dotarliśmy do rodzin, które podjęły akcję „pomocy rodzina – rodzinie”. Mamy 6 takich rodzin, akcję tę prowadzimy od półtora roku. Dyżury pełnimy w każdą środę w godzinach od 16.00 do 17.00.

Druga podgrupa parafialnej „Caritas” jest naszym zapleczem modlitewnym. Codziennie po porannej Mszy św. odmawiamy Różaniec, polecając Bogu m.in. sprawy parafii i Kościoła. W każdy pierwszy piątek miesiąca pełnimy posługę liturgiczną na Mszy św. o Miłosierdziu Bożym o godz. 15.00. Rozpoczynamy ją Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończymy adoracją relikwii św. Faustyny. Następnie do czasu Mszy św. wieczornej adorujemy Najświętszy Sakrament. W tej grupie jest prawie 20 osób.

Na początku bieżącego roku powstała trzecia podgrupa – Apostolat. Pragniemy pełnić posługę słowa w sytuacjach, gdy jest potrzebne być z innymi w ich doświadczeniu wiary. Rozpoczęliśmy naszą posługę od osób chorych, obecnie jest ich sześć.

Close Menu