Caritas

 

Grupa Caritas przy Sanktuarium św. Stanisława obejmuje pomocą 109 rodzin, w tym samotnych 57 osób. Sytuacja materialna w tych rodzinach jest trudna, rodziny te przeważnie utrzymują się z niskich rent i zapomóg, a są i osoby samotne utrzymujące się ze zbiórki złomu i makulatury.

W miarę możliwości staramy się tym rodzinom pomagać. 11 ofiarodawców w każdym miesiącu przekazuje nam zadeklarowaną kwotę pieniężną t.j. 650 zł.

Pieniądze te wpłacamy do sklepu spożywczego, wyszczególniając nazwisko i kwotę. Rodzin takich jest 10. W każdą trzecią niedzielę miesiąca przeprowadzana jest zbiórka, którą przeznaczamy przede wszystkim na bony żywnościowe. Bony te zróżnicowane są w zależności od ilości osób w rodzinie i realizowane są na artykuły spożywcze. W roku bieżącym wydano 671 bonów żywnościowych na sumę 24860 zł.

W okresie przed Wielkanocą przygotowujemy palemki. Dochód ze sprzedaży przygotowujemy na „Pomoc świąt”. W maju organizujemy zabawę fantową – zebrane pieniądze przeznaczane są na słodycze dla dzieci i na Dzień Dziecka.

Close Menu