W dniach 18-27 kwietnia odbyła się pielgrzymka autokarowa po sanktuariach Włoch, której przewodniczył ks. proboszcz.
Pierwszego dnia pielgrzymi odwiedzili sanktuarium św. Antoniego w Padwie, następnie zawitali do Loreto i Manopello. W Loreto znajduje się sanktuarium Santa Casa a w nim domek Maryi, który wg tradycji został przewieziony z Nazaretu. Z Loreto związana jest też nazwa litanii do Matki Bożej. Z kolei Manopello to miasteczko z sanktuarium, w którym znajduje się chusta grobowa Chrystusa.
Kolejne niezwykłe miejsca na trasie pielgrzymki to Lanciano, gdzie miał miejsce pierwszy odnotowany cud eucharystyczny i San Giovanni Rotondo – miasto, w którym większość życia spędził św. Ojciec Pio.
Czwartego dnia pielgrzymowania uczestnicy byli w sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo. Sanktuarium to wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem był rejs po Morzu Tyrreńskim, Salerno i katedra w Amalfi, w której znajdują się relikwie św. Andrzeja Apostoła.
Nazajutrz pielgrzymi zawitali do Neapolu. Zaczęli od spaceru po mieście spod Wezuwiusza. Nawiedzili kościół św. Józefa z wezwaniem „Królowo Polski módl się za nami”. Tam modlili się przy grobie Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, spotkali też Joannnę Brożek, która od kilku lat bada życie ks. Dolindo. Następnie byli w pięknej gotyckiej katedrze św. Januarego.
Niedzielę pielgrzymi rozpoczęli od zwiedzania miejsc związanych ze św. Alfonsem Marią Liguorim, założycielem zakonu redemptorystów, biskupem, doktorem Kościoła. Potem były Pompeje czyli starożytne miasto zniszczone na skutek erupcji Wezuwiusza. Była również możliwość obejrzenia pozostałości po wybuchu wulkanu. Wreszcie pielgrzymi weszli na sam wulkan (1294 m. n.p.m). Na zakończenie dnia ks. proboszcz odprawił Eucharystię za parafian w bazylice w Pompejach.
Siódmego dnia dotarli tam, gdzie prowadzą wszystkie drogi czyli do Rzymu. Był to dzień nawiedzenia grobów apostołów a zarazem miejsc związanych z początkami Kościoła. Z samego rana, a jakżeby inaczej, dotarli do bazyliki watykańskiej. Tam modlili się przy grobach św. Piotra i św. Jana Pawła II. Z bazyliki św. Piotra udali się na spacer po placach rzymskich. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele polskim pod wezwaniem św. Stanisława B.M.
Drugiego dnia pobytu w Wiecznym Mieście nawiedzili bazyliki papieskie: najpierw św. Pawła za Murami, potem bazylikę świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty na Lateranie – pierwszą bazylikę chrześcijaństwa, matkę i głowę wszystkich kościołów; i wreszcie bazylikę Matki Bożej Większej. Na koniec spacer po Rzymie i oczywiście Eucharystia, tym razem w miejscu noclegu.
Na koniec był Asyż a w nim bazylika św. Klary. Potem spacer po mieście i bazylika papieska św. Franciszka. Zwieńczeniem było nawiedzenie Porcjunkuli czyli kaplicy Matki Bożej Anielskiej, którą św. Franciszek w XIII wieku otrzymał w darze od benedyktynów i odbudował własnymi rękami.