Uroczystość Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 roku

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; wprowadził ją do liturgii papież Pius XI encykliką z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata.
2. W naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, witamy Ojca Tomasza Samulnika, powierzamy go gorącej modlitwie i cieszymy że jest z nami. Zapraszamy dziś szczególnie na godz. 19 na wieczór razem ze świętą Marią Magdaleną; jutro i we wtorek zapraszamy na msze o godz. 7, 9, 10.30, 16.30 dla dzieci i młodzieży z klas VIII, na godz. 18, dla dorosłych i młodzieży z klas I ponadpodstawowych a o godz. 20 liturgia słowa. Spowiedź jutro i we wtorek od godz. 8.30 do 11 i od 16 do 19.
3. W tym tygodniu; we wtorek o godz. 18 msza wypominkowa, w środę zapraszamy na godz. 18, we mszy będą uczestniczyły osoby z Rycerskiego Zakonu Świętego Grobu w Jerozolimie:), w czwartek święto św. Andrzeja Ap; w piątek zapraszamy do spowiedzi rano i od godz. 16, o godz. 15 msza o Bożym Miłosierdziu i adoracja grupy Caritas, potem litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę o godz. 7 msza o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i litania loretańska, o godz. 19 Wieczernik. Zapraszamy.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu, roraty o godz. 7 rano każdego dnia, ta niedziela będzie adoracyjna – taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
Close Menu