IV niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2020 roku

1 Kościół i świat znalazł się w trudnej sytuacji. Módlmy się z sercem przepełnionym miłością i miłością społeczną, sercem pojednanym z Bogiem i z naszymi braćmi i siostrami. To właśnie teraz, gdy koronawirus doświadcza ludzi na całym świecie, z większą intensywnością zwracajmy się do Boga z ufnością i prawdą, aby powierzyć się czułości Ojca i Najświętszej Maryi Pannie, aby nas okryła i chroniła swoim matczynym płaszczem.
2 w środę będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego-zapraszamy na msze o 7 i 18 zachęcamy do podjęcia modlitwy tzw duchowej adopcji -Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki- ulotki są w zakrystii.

3 msze i nabożeństwa Wielkopostne odbywają się w tradycyjnym porządku; msze niedzielne 7,9,10.30,12,13,17 i 18 a w tygodniu 7,17.30 i 18; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek 17 i 18.30; Gorzkich Żali w niedzielę o 18.45; kościół jest otwarty w każdy dzień od 6.30 do 21- prosimy o przestrzeganie wytycznych podanych przez Biskupa Andrzeja F. Dzubę oraz władz państwowych i korzystania ze wybranych przez siebie form pobożności.

4 sympozjum Dar Życia, Marsz dla Życia i Rodziny oraz rekolekcje wielkopostne przekładany na czas wielkanocny lub jeszcze późniejszy. Terminy komunii dzieci nie ulegają zmianie-chyba że będą nowe rozporządzenia. Jest do nabycia prasa katolicka.

5 dziękuję za modlitwę, obecność i wsparcie na czas wizytacji kanonicznej. Dziękujemy za KAŻDĄ łączność modlitewną i wsparcie naszej wspólnoty parafialnej.

Close Menu