Prowadzimy zapisy na pielgrzymkę do Grecji

G R E C J A

ATENY – KORYNT – EPIDAUROS – MYKENY – NAFPLIO  TERMOPILE –

METEORY – SKOPIE – BELGRAD

SAMOLOT + AUTOKAR

 

WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Pielgrzymka 9 – dniowa

Termin: 5-13.08.2021r.

 

Dzień 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd autokarem do Warszawy na lotnisko. Spotkanie o 17.30. Wylot do Aten o 18.10. Przybycie na miejsce o 21.45. Transfer autokarem do miejsca zakwaterowania. Nocleg w hotelu nad MORZEM EGEJSKIM. Miejsce to stanowić będzie bazę noclegową na następne 4 noce! Niewielka miejscowość, z dala od zgiełku i tłumu turystów. Idealne miejsce na relaks i wypoczynek. Do dyspozycji na terenie hotelu – basen; do plaży tylko 3 minuty oraz prywatna plaża.

Dzień 2 – Śniadanie. Przed południem wypoczynek nad morzem. Obiad. O 13.00 wyjazd do ATEN: Akropol, Areopag, Agora grecka i rzymska, Łuk Hadriana, Stadion Olimpijski – Kalimarmaro, Parlament i zmiana warty przy grobie nieznanego żołnierza. Czas wolny. Następnie WIECZÓR GRECKI. Udział w imprezie z muzyką na żywo i występ zespołu folklorystycznego. Nauka słynnego tańca Zorby. Kolacja – kuchnia grecka, przekąski, sałatki oraz wino – w ramach kosztów. Powrót do hotelu ok. północy. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 – Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 – Śniadanie. Zwiedzanie Argolidy: Spacer po moście widokowym na Kanale Korynckim. Następnie przejazd do EPIDAUROS – Antyczny Teatr wpisany na listę UNESCO. Następnie NAFPLIO – Perełka Peloponezu, spacer malowniczymi uliczkami z architektura wenecką. Zobaczymy Twierdzę Palamidesa, Akronafplię, oraz malutką Twierdzę Burdzi. Dalej MYKENY – W starożytności Królestwo Króla Agamemnona – Skarbiec Arteusza, Lwia brama, cyklopowe mury. W drodze powrotnej – Góra SYZYFA nad ruinami STAROŻYTNEGO KORYNTU. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 –  Śniadanie. Przejazd do hotelu w okolice Kalambaki. Po drodze zatrzymanie się w TERMOPILACH przy pomniku Króla Leonidasa w miejscu bitwy Greków z  Persami.480r.p.n.e. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Śniadanie. Przejazd do METEORÓW. Zwiedzanie klasztoru na skalnych szczytach – Wielkiej Meteory. Objazd całego kompleksu klasztornego z perspektywą na całość zabudowań. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 –Śniadanie. Przejazd do Macedonii i zwiedzanie SKOPIE – stolicy Macedonii nad  rzeką Wardar. Zwiedzanie Twierdzy Skopsko Kale, Starej Czarszii, meczetu Mustafa Paszy oraz średniowiecznego mostu na rzece Wardar. Zobaczymy też dom oraz muzeum Matki Teresy. Matka Teresa z Kalkuty urodziła się w Skopie w 1910 roku. Przejazd do Grecji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8 – Śniadanie. Przejazd do BELGRADU. Zwiedzanie Starego Miasta. Spacer deptakiem Kniazia Michała z Placem Republiki i Pałacem Albania i cerkwią św. Aleksandra Newskiego. Dalej – Kalemegdan – najstarsza twierdza w Serbii, rozbudowywana od wczesnego średniowiecza z zachowaną basztą oraz bramą Karola VI.  Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9–Śniadanie. Przejazd do Polski poprzez Węgry, Słowację i Czechy. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Koszt: 2800zł + 450 euro

Świadczenia:

Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienką – 8 noclegów;
dopłata do pokoju jednoosobowego: 130 euro;

Transport:

SAMOLOT: rejs na odcinku: Warszawa – Ateny;

AUTOKAR: luksusowy autokar (klimatyzacja, video, WC, barek); na trasie: Grecja – Macedonia – Serbia –  Węgry – Polska;

Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot oraz przewodnicy miejscowi;

Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków; Dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 250zł

Wyżywienie: 8 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo);

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Bilety wstępu oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu; ZAWARTE W KOSZTACH

 (m.in.: karnety wjazdowe do miast, bilety wstępu, wejścia, przewodnicy, opłaty klimatyczne i inne);

WIECZÓR GRECKI – w ramach kosztów;

Harmonogram wpłat: 1000zł – wpisowe; 1000zł – płatne do 30.04; 800zł i 450 Euro – płatne do 31.06.

 

 

Parafia św. Stanisława w  Skierniewicach

Ks. prob. Grzegorz Gołąb

 

Informacje i zapisy:

Justyna Sumińska; tel. 604 211 571

 

Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13
Tel. 52 389-98-90, tel. kom. 502 688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128
www.novumtravel.pl; e-mail: novumtravel@op.pl
Close Menu